تبلیغات
جزیره

جزیره
این وبلاگ تا اطلاع ثانوی تعطیل است.. 
قالب وبلاگ

تاریخچه خلیج فارس


خلیج فارس به لحاظ موقعیت استراتژیک و منابع طبیعی سرشار آن ، ازدوران گذشته تا به امروز مورد توجه دولتها و ملتها بوده و بسیاری از سلاطین و پادشاهان از همان زمانهای کهن به موقعیت اقتصادی آن نظر داشته اند که از آن جمله ، حمایت پادشاهان هخامنشی و پارتی از گسترش بازرگانی دراین منطقه بوده است .


پارتها دو راه تجاری را تحت کنترل داشتند که یکی از آن دو ، راه تجاریی بوده که از کنار فرات و از آسیای صغیر و سوریه و بین النهرین شمالی به سمت خلیج فارس گسترده بوده است .(1)

داریوش پادشاه ایران هخامنشی ، برای گسترش بازرگانی در ایران دستور داد کانال سوئزایجاد شود تا کشتی های بازرگانی بتوانند از دریای پارس واز دریای سرخ به مصر و مدیترانه راه یابند .


در سنگ نبشته ای به جای مانده از آن دوره آمده است: « داریوش شاه گوید : من پارسی ام و از پارس، مصر را فتح و امر کردم این کانال رابکنند و از "پی رو" (رودنیل) که در مصر جاری است تا دریایی از پارس به آن می روند. این کانال کنده شد و چنانکه امر کردم کشتی ها روانه شدند؛ چنانکه اراده من بود »(2)


همچنانکه در تاریخ نقل شده است ؛اشکانیان بازرگانی را گسترش دادند و با رومیان رقابت شدیدی می کردند و دریای فارس رابه شکل یک راه ترانزیت درآوردند. (3)


این پیشرفت در دوران ساسانی ادامه یافت و بندر سیراف(اطراف بوشهر) مرکز بازرگانی بزرگی شد و حتی در اسناد تاریخی چین از سده چهارم تا دوازدهم میلادی، همه جا نام پارس، فارس، پارسوا وایران به صورت گسترده دیده می شود و این نشانگروجود روابط تجاری است.(4)


پس از فتح ایران به دست مسلمانان، بازهم ایرانیان در دریانوردی از دیگر دولتهای خاورمیانه جلوتر بودند و اعراب ترتیبات تجارت دریایی با هند و چین و ... را حفظ کردند. (5)


درطول تاریخ ایران نیز استعمارگرانی سودجو دیده می شوند که برای بدست آوردن موقعیت بالای خلیج فارس، همواره در کشمکش بودند. نمونه بارز، آن در عصر صفوی بود که عثمانیها تاخت و تاز به خلیج فارس را شروع کرده بودند و هرروز بر نیروی دریایی و تقویت آن می افزودند و پرتغالی ها از طرف دیگر در حدود سده 16 میلادی براین منطقه تسلط کامل داشتند و با عثمانیها درگیربودند تا آن که سرانجام در سال 1587 م شاه عباس به کمک انگلیسی ها پرتغالی ها را عقب راندند و در عوض پای انگلیسیها به این منطقه کاملاً باز شد و هلندیها در سال 1033 هـ با به دست گرفتن تنگه هرمز، سهمی از بازرگانی ایران را تصاحب کردند . این امر باعث کشمکش با انگلیسیها شد. چندی نگذشت که در سال 1075هـ شرکت فرانسوی هند خاوری تاسیس و رقیب دیگری افزوده شد. البته، باید یادآورشد در زمان حکومت افشاریان نادرشاه توانست نیروی دریایی در خلیج فارس ایجاد کند و چندفروند کشتی از انگلیس وهلندیها بخرد.(6)


در دوره قاجار بیش از هر زمان دیگر خلیج فارس مورد تاخت وتاز کشورهای استعماری قرار گرفت ؛ بویژه استعمار انگلستان که خود را فرمانروای خلیج فارس می دانست و بی تدبیری شاهان قاجار میدان را برای حضور نامشروع انگلیس ، فرانسه و روسیه هموار ساخت. امیر کبیر برای تشکیل نیروی دریایی ایران در خلیج فارس و دریای کاسپین بسیارتلاش نمود، اما با کارشکنیهای رقبا، به موفقیت نرسید .


حضور بیگانگان درایران و کسب منافع تا پایان جنگ جهانی دوم ، ادامه داشت تا اینکه بار دیگر ایران پهلوی با پشتوانه آمریکا بر خلیج فارس چیره شد و با تقویت نیروی دریایی خود، اداره خلیج فارس را بدست گرفت . اما وابستگی ایران به آمریکا دیری نپایید و موجب سرنگونی نظام شاهنشاهی شد. پس از انقلاب اسلامی دسیسه های امریکا باعث نزاع در منطقه شد که در شکل جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و اعمال فشارهای نظامی وسیاسی آمریکا ومتحدانش کاملاً آشکارگردید. امروزه نیز آمریکا و انگلیس با تحریک کشورهای حاشیه خلیج همیشه فارس، بخصوص کشور کوچک و وابسته امارات متحده عربی، درصدد ایجاد ناامنی در منطقه بوده و باترفند «خلیج عربی» ، سعی در راه اندازی جنگ روانی و به دنبال آن فشارهای سیاسی علیه ایران دارد.

پرونده عمل ناپسند تغییر نام خلیج فارس که در واقع توهین به هویت و تمدن یک ملت است و سودجویی و منفعت طلبی بیگانگان را درپی دارد به سال 1937م/ 1316 هـ ش ، تشکیل شده و هم اینک در وزارت امور خارجه انگلیس موجود است.(7)


براساس این پرونده جعلی اولین کسی که آشارا واژه "خلیج فارس" را جعل نمود و "خلیج عربی" رابه جای آن بکاربرد، کارگزار استعمار پلید انگلیسی در خلیج فارس به نام « لرد بلگریو» است که که در کتاب خود می نویسد :« خلیج فارس که تازیان اینک آن را خلیج عربی گویند...» وی تلاش نمود این واژه ساختگی رادربین کشورهای منطقه خلیج فارس بویژه اعراب، رواج دهد.(8)

نام تاریخی خلیج فارس
جغرافی نویسان قدیم در نامگذاری سرزمینها ، دریاها ، رودها ، کوهها و . . . ریشه هایی را در نظر داشتند؛ مانند اینکه نام بیشتر رودها از رنگ آبها و سرزمینها و . . . برگزیده می شد، نام کوهها از همانند بودن آنها به کالبدهای دیگر گرفته شده و نام دریاچه ها ودریاها از ریشه استوارتری پیروی شده و بیشتر آنها به نام کشور و سرزمینی که در نزدیکی و پیرامون آنها قرار گرفته ، نامیده شده است ؛ مانند خلیج مکزیک ، خلیج فارس، دریای چین ، اقیانوس هند، دریای مازندران (کاسپی) و . . . (9)

ناحیه جنوب غربی ایران فارس است که ساکنان قدیم آن « پرسه ها » (پارسیان) نام داشتند که یونانیان آنها را پرشیا (persay) می گفتند و دوسلسله پادشاهی (ساسانی و هخامنشی ) از این قوم برخاستند . برخی محققان معتقدند ، پارسیان همان مردم پارسوا (parsua) هستند که ساکن دریاچه ارومیه بودند (که نام آنان در کتیبه آشوری آمده ) و به طرف جنوب رفته و در سرزمین « پارس » سکنی گزیدند .(10) به همین مناسبت دریای مجاور این منطقه، دریای پارس نامیده شد که در آن موقع هیچ یک ازکشورهای کوچک و بزرگ امروزی در سواحل خلیج فارس نبودند و اگر هم بودند ، جزیی از سرزمین پهناور ایران به شمار می رفتند .حتی کشورهای قدرتمند آن روز چون یونان و رم با اجازه ایرانیان کشتی های خود را وارد خلیج فارس می کردند.(11) یونانیان به این دریا « پرس » می گفتند.(12)

داریوش بزرگ ازاین دریا یاد کرده و عبارت « درایه تیه هچا پارسا آبی » یعنی دریای پارس را به کار برده که در کتیبه به جای مانده از وی مشهود است.(13)

اعراب نیز می دانند که این نام ( خلیج فارس ) از دیرباز نام حقیقی این دریای بزرگ بوده است. جغرافیدانان بنام عرب هم ازقرنهای نخستین اسلام آنرا می شناختند. ابی القاسم عبیدالله بن عبدالله مستوفی ، معروف به ابن خرداذبه، که کتاب خود « مسالک و ممالک » را درسال 234 – 230 هـ ق (14) نگاشته است، درباره خلیج فارس می نویسد : دجله وسط مدینه بغداد ثم تمر بواسط الی ان تصب الی البطائح و . . . تمر الی البصره و تمر الی ناحیه المذار ثم یصب الجمیع الی بحر فارس ..... (15)

مسعودی، نویسنده مشهور دیگر عرب؛ درکتاب ارزشمندخود « مروج الذهب و معادن الجوهر » زمانی که از مجموع اخبار راجع به دریاها سخن می گفته ، از خلیج فارس به عنوان دریای پارس یاد کرده است. وی می نویسد : « بحر فارس تکثر امواجه و یصعب رکوبه و ....»(16) ابن حوقل سیاح معروف و جغرافیدان بنام عرب، نقل می کند : در سال 331 هـ ق به عزم مطالعه درباره کشورها و ملتهای مختلف و به منظور تجارت از بغداد بیرون شدم و کشورهای اسلامی را از شرق به غرب پیمودم و آثار متقدمان را نیز مطالعه کردم .»(17) وی در کتاب معروف خود "صوره الارض" از خلیج فارس به نام بحر فارس یاد می کند . اصطخری ،جغرافیدان خبره عرب و نویسنده کتاب "المسالک والممالک " باز هم از دریای فارس یاد می کند : بعد دیار العرب بحر فارس فانه . . . (18)

ابوالفداء مولف کتاب "تقویم البلدان"که ازجایگاه خاصی برخوردار است، از دریای فارس یاد می کند و زمانی که حدود فارس راشرح می دهد می نویسد « حد غربی فارس خوزستان است. همه حد غربی تا شمال حدود اصفهان است و جبال و حد جنوبی آن دریای فارس است . . . »(19)

در "معجم البلدان " ، کتابی مشهور که همه جغرافیدانان آن را به عنوان یک فرهنگ جغرافیایی معتبرمیدانند از خلیج فارس به عنوان "بحر فارس "یاد شده است : « بحر فارس : هو شعبه من البحرالهند الاعظم و اسمه بالفارسیه کما ذکره حمزه زراره کما مسیر من التیز من النواحی مکران علی سواحل بحر فارس ای عبادان . . . »(20)

بنابراین ، آنچه از متون تاریخی استنباط می شود وحتی جغرافیدانان عرب به آن اذعان نمودند این است که "خلیج فارس " در ادوار تاریخ متعلق به پارسیان و ایران بوده است و امروزه اعراب با همکاری آمریکا و انگلستان در تلاشی بیهوده هستند تا با درآمد کلان ناشی از نفت این مالکیت تاریخی و کهن ایران را از بین ببرند و زمینه را برای چپاول هرچه بیشتر این دریا فراهم سازند.

پی نوشتها :
1- میخائیلوویچ دیاکونوف ، میخائیل ؛ تاریخ ایران باستان
2- حمید طوسی مراغی ؛ کتیبه بیستون ص 563
3- ایرج افشار(سیستانی) ؛ جغرافیای تاریخی دریای پارس ص 293
4- همان ص 294
5- کراچکوفسکی، ایگنایولیانوویچ ؛ تاریخ نوشته های جغرافیایی درجهان اسلام ص 111
6- ایرج افشار ؛ نام خلیج فارس ص 41
7- همان ؛ جغرافیای تاریخی دریای فارس ص 139-138
8- همان ؛ نام خلیج فارس ص 64
9- همان ؛ نام خلیج فارس ص 64
10- عباس قدیانی ؛ فرهنگ جامع تاریخ ایران ص221
11- عبدالحسین نهچیری ؛ جغرافیای تاریخی شهرها ص 375
12- ایرج افشار ؛ جغرافیای تاریخی دریای پارس ص 127
13- همان ص118 و حمیدطوسی مراغی ؛ کتیبه بیستون ص 563
14- ابن خردادبه ؛ المسالک و الممالک
15- همان ص 233
16- مسعودی ؛ مروج الذهب و معادن الجوهر ص 166
17- ابن حوقل ؛ صوره الارض
18- اصطخری ؛ الجمهوریه العربیه المتحده ،الوزاره الشقافه والارشاده القومی ص 29
19 – ابوالفداء ؛ تقویم البلدان ص 367
20- یاقوت حموی ؛ جزء الاول ، دارالکتب العلمیه ص 400

منبع:www.persiangulfstudies.com


[ 1391/02/31 ] [ 07:34 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

تام کروز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری, جستجو
تام کروز
TomCruiseDec08MTV cropped.jpg
تام کروز دسامبر ۲۰۰۸
نام اصلی توماس "تام" کروز ماپوتر چهارم
زمینه فعالیت سینما
ملیت  آمریکا
تولد ۳ ژوئیهٔ ۱۹۶۲(۱۹۶۲-07-0۳) ‏(۴۹ سال)
سیراکیوز، نیویورک
پیشه بازیگر، تهیه کننده
سال‌های فعالیت ۱۹۸۱ تا کنون
همسر(ها) میمی راجرز (۱۹۹۰-۱۹۸۷)
نیکول کیدمن (۲۰۰۱-۱۹۹۰)
کیتی هلمز (تا کنون-۲۰۰۶)
وب‌گاه رسمی www.tomcruise.com
صفحه در وب‌گاه IMDb


توماس "تام" کروز ماپوتر چهارم (به انگلیسی: Thomas Cruise Mapother IV) (زاده ۳ ژوئیه ۱۹۶۲) هنرپیشه و تهیه کننده سرشناس آمریکایی است.


زندگینامه

تام کروز در سیراکیوز از شهرهای مرکزی ایالت نیویورک آمریکا به دنیا آمد. نام کامل وی توماس کروز ماپوتر چهارم Thomas Cruise Mapother IV است.

پدرش مهندس برق و مادرش معلم بود. خانواده آنها در اصل ریشه‌ای آلمانی، انگلیسی و ولزی دارند. تام دارای سه خواهر است که ماریان ، لی آن و کاس نام دارند. لی آن کار تبلیغات تام کروز را بر عهده دارد [۱].


زندگی آنها در مکان ثابتی نبود و خانواده آنها به شهرهای گوناگونی مهاجرت کردند. بنابر گفته تام کروز، وی تا به پایان رساندن دوره دبیرستان، در پانزده مدرسه مختلف درس خواند [۲]. تام دوازده ساله بود که والدینش از هم جدا شدند. وی و خواهرش تحت سرپرستی مادرشان قرار گرفتند و در سالهای بعد در شهرهای گوناگونی ساکن شدند. تام مدتی آموزش مذهبی دید و قصد داشت کشیش شود اما از این کار رویگردان شد و در نهایت در سال ۱۹۸۰ از دبیرستانی در نیوجرسی فارغ التحصیل شد.


تام کروز در سال ۱۹۸۷ با میمی راجرز هنرپیشه آمریکایی ازدواج کرد. میمی باعث آشنایی او با آئین مذهبی ساینتولوژی شد. این زوج در سال ۱۹۹۰ از هم جدا شدند. در همین سال به هنگام بازی در فیلم «روزهای تندر» با نیکول کیدمن بازیگر استرالیایی آشنا شد و مدتی بعد با وی ازدواج کرد. این ازدواج یازده سال دوام یافت. این زوج سرشناس، جذاب و محبوب، تا سالها از سرشناسترین زوجهای هالیوود به شمار می‌آمدند. آنها دو کودک را به فرزندی پذیرفتند. در سال ۲۰۰۱ در حالی که نیکول سه ماهه باردار بود از یکدیگر جدا شدند که موجب شد نیکول کودک مذکور را سقط کند. برخی نیز معتقدند دلیل جدایی وی از نیکول ناتوانی نیکول کیدمن در بچه دار شدن بوده است [۳].


 
تام کروز و همسرش کیتی هولمز

وی تا سال ۲۰۰۴ با پنه‌لوپه کروز بازیگر اسپانیایی ارتباط داشت. در سال ۲۰۰۵ با کیتی هولمز بازیگر آمریکایی آشنا شد و مدتی بعد بر فراز برج ایفل به وی پیشنهاد ازدواج داد. مراسم عروسی آنها در دسامبر ۲۰۰۶ در براچیانو ایتالیا برگزار شد. این زوج هنری به اختصار با عنوان تام کت نیز شناخته می‌شوند . پیش از آن در ماه آوریل همان سال نخستین فرزند آنها به دنیا آمد که نام فارسی - عبری سوری را برای وی برگزیدند. سوری نخستین فرزند تنی تام و کیتی است و سومین فرزند تام کروز به حساب می‌آید.

زندگی هنری

تام کروز در سالهای دبیرستان در فیلم موزیکالی از طرف مدرسه شرکت کرد و مورد تحسین قرار گرفت. همین مساله باعث شد وی به بازیگری بطور جدی علاقه مند شود. نخستین بازی جدی وی، تنها یک سال پس از به پایان بردن دوره دبیرستان، در فیلم «عشق بی پایان» به سال ۱۹۸۱ اتفاق افتاد. تا سال ۱۹۸۶ در چندین فیلم بازی کرد که چندان شهرتی برایش نداشت. اما در این سال وی به عنوان بازیگر اصلی فیلم تاپ گان برگزیده شد. داستان این فیلم حادثه‌ای در مورد آموزش خلبانان هواپیماهای شکاری در ارتش ایالات متحده بود. این فیلم پرفروشترین فیلم سال آمریکا شد و برای تام کروز شهرت فراوانی به همراه آورد.

سالهای بعد، حضور تام کروز در فیلم‌های مشهور نمایان تر شد. در سال ۱۹۸۹ به همراه داستین هافمن در فیلم مرد بارانی شرکت کرد که این فیلم نامزده هشت جایزه اسکار شد. اما وی یک سال بعد توانست نخستین بار نامزد جایزه اسکار بهتری بازیگر نقش اول مرد برای بازی در فیلم «متولد چهارم ژوئیه» شود. در همین سال با بازی در فیلم «روزهای تندر» با نیکول کیدمن آشنا شد و بعدها با وی ازدواج کرد. تام کروز در سال ۱۹۹۶ به عنوان تهیه کننده و بازیگر نقش اول در فیلم ماموریت غیرممکن حاضر شد که با اقبال فراوان مواجه شد. چشمان کاملاً بسته به کارگردانی استنلی کوبریک با حضور تام کروز و نیکول کیدمن در نقش یک زوج ثروتمند نقطه عطف دیگری در آثار هنری تام کروز به حساب می‌آید. این فیلم در سال ۱۹۹۹ اکران شد. قسمت دوم فیلم ماموریت غیرممکن در سال ۲۰۰۰ اکران شد و سومین فیلم پرفروش سال شد [۴].

تام کروز در سال ۲۰۰۲ در فیلم گزارش اقلیت ساخته استیون اسپیلبرگ بازی کرد. دو سال بعد فیلم جانبی یا کلترال از وی به نمایش درآمد که جوایز متعددی به همراه داشت. یک سال بعد در فیلم پرفروش جنگ دنیاها باز هم به کارگردانی استیون اسپیلبرگ نقش آفرینی کرد. سومین بخش از فیلم ماموریت غیر ممکن در سال ۲۰۰۶ به روی پرده رفت که همانند دو قسمت قبلی فروش بالایی داشت. وی در سال ۲۰۰۷ در فیلم شیرها برای بره‌ها بازی کرد.

علاوه بر بازیگری، تام کروز از سال ۱۹۹۶ به عنوان تهیه‌کننده در تعدادی از فیلم های سینمایی مشارکت کرده است. وی از سال ۲۰۰۶ همراه با پائولا واگنر صاحب شرکت فیلمسازی یونایتد آرتیستز شد [۵].

تام کروز در رسانه‌ها

شهرت و محبوبیت تام کروز باعث شده تا همواره در فهرست بازیگران برگزیده در مجلات گوناگون بدرخشد. وی در سال ۱۹۹۷ از سوی مجله امپایر به عنوان یکی از پنج بازیگر برتر تاریخ سینما برگزیده شد. دو سال قبل همین مجله وی را در فهرست یکصد بازیگر جذاب (سکسی) برتر سینما جای داده بود [۶]. در سالهای ۱۹۹۰، ۱۹۹۱ و ۱۹۹۷ در فهرست پنجاه انسان زیبای هفته نامه مردم قرار گرفت [۷]. در سال ۲۰۰۶ از سوی مجله فوربس برترین چهره سرشناس سال شناخته شد. در همان سال از سوی مجله پرمیر چهاردهمین چهره سرشناس قدرتمند جهان لقب گرفت [۸].

دانستنی‌ها

 • تام کروز پیرو آئین خاصی است که ساینتولوژی نام دارد.
 • انتشار کتاب «زندگینامه تام کروز» نوشته اندرو مورتون که در آن به روابط غیر اخلاقی تام کروز اشاره شده و وی را انسانی ناپایبند به مذهب و لاابالی نشان می‌دهد واکنش خشمگینانه کلیسای ساینتولوژی آمریکا را به دنبال داشت [۹].
 • تام کروز چپ دست است.

افتخارات

 
تام کروز جوایز اسکار سال ۱۹۸۹

او تاکنون سه بار نامزد جایزه اسکار شده و ده‌ها جایزه مهم دیگر از جمله سه جایزه گلدن گلوب را به دست آورده است [۱۰]. وی با بازی در فیلم تاپ گان (۱۹۸۶) به شهرت جهانی رسید و از آن پس، بیش از دو دهه است که همچنان فعالانه در فیلمهای گوناگون حاضر می‌شود. بنابر گزارش مجله فوربس، میزان دارایی تام کروز در سال ۲۰۰۷ بیش از سی و یک میلیون دلار بوده است [۱۱].همنچنین تام كروز سه بار نامزد جایزه اسکار و ۳ بار برنده جایزه گلدن گلوب و ۲ بار برنده جایزه جوایز سینمایی ام‌تی‌وی و ۱ باز برنده جایزه ساترن و جالب تر اینكه ۷ بار هم نامزد دریافت جایزه جایزه ساترن شده است.

جوایزی که تام کروز تاکنون کسب کرده است: آی دی ام بی

فیلم‌شناسی

فهرست فیلم هایی که تام کروز در آنها به ایفای نقش پرداخته است (برگرفته از: [۱۲]):

 • عشق بی پایان (۱۹۸۱)
 • شیپور خاموشی (۱۹۸۱)
 • از دست دادن آنها (۱۹۸۳)
 • کسب و کار پرمخاطره (۱۹۸۳)
 • تمامی حرکات دست (۱۹۸۳)
 • افسانه (۱۹۸۵)
 • تاپ گان (۱۹۸۶)
 • رنگ پول (۱۹۸۷)
 • کوکتل (۱۹۸۸)
 • مرد بارانی (۱۹۸۸)
 • متولد چهارم ژوئیه (۱۹۸۹)

منابع

 1. بیوگرافی تام کروز در وبگاه مردمان.
 2. زندگینامه تام کروز در وبگاه هنرپیشه، بازدید ۲۹ فوریه ۲۰۰۸.
 3. زندگینامه تام کروز در وبگاه هنرپیشه، بازدید ۲۹ فوریه ۲۰۰۸.
 4. مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «Tom Cruise»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد (بازیابی در ۲۸ فوریه ۲۰۰۸).
 5. نگاه کنید به: یونایتد آرتیستز
 6. زندگینامه تام کروز در آی ام دی بی.
 7. زندگینامه تام کروز در آی ام دی بی.
 8. زندگینامه تام کروز در آی ام دی بی.
 9. خبرگزاری مهر، ۲۶/۱۰/۱۳۸۶.
 10. جوایز و افتخارات تام کروز از وبگاه آی ام دی بی.
 11. زندگینامه تام کروز در آی ام دی بی.
 12. وبگاه ترانه ها، بازدید ۲۹ فوریه ۲۰۰۸.

منبع: ویکی پدیا


[ 1391/02/31 ] [ 06:32 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

 


[ 1391/02/31 ] [ 06:03 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

فاصله شهر آباده تا مراکز استان ها

نام شهر مسافت (کیلومتر) مسیر روی نقشه
اراک 512 نمایش مسیر
اردبیل 1254 نمایش مسیر
ارومیه 1431 نمایش مسیر
اصفهان 210 نمایش مسیر
اهواز 591 نمایش مسیر
ایلام 1012 نمایش مسیر
بجنورد 1382 نمایش مسیر
بندر عباس 833 نمایش مسیر
بوشهر 562 نمایش مسیر
بیرجند 1048 نمایش مسیر
تبریز 1276 نمایش مسیر
تهران 668 نمایش مسیر
خرم آباد 971 نمایش مسیر
رشت 988 نمایش مسیر
زاهدان 1060 نمایش مسیر
زنجان 985 نمایش مسیر
ساری 913 نمایش مسیر
سمنان 872 نمایش مسیر
سنندج 978 نمایش مسیر
شهرکرد 252 نمایش مسیر
شیراز 274 نمایش مسیر
قزوین 808 نمایش مسیر
قم 524 نمایش مسیر
کرج 705 نمایش مسیر
کرمان 551 نمایش مسیر
کرمانشاه 844 نمایش مسیر
گرگان 1046 نمایش مسیر
مشهد 1192 نمایش مسیر
همدان 808 نمایش مسیر
یاسوج 204 نمایش مسیر
یزد 271 نمایش مسیر
منبعwww.behrah.com
[ 1391/02/28 ] [ 11:42 ق.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]


[ 1391/02/24 ] [ 10:54 ق.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]
معاون رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با فارس:
تعیین تکلیف خروج ۱۶۰ شرکت از تهران/بنایی به بازگشت کارمندان از شهرستان‌ها نیست

خبرگزاری فارس: معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور از تعیین تکلیف ۱۶۰ شرکتی که قرار بود از تهران خارج شود، خبر داد و گفت: درباره کارکنان دولت که به شهرستان‌ها منتقل شده‌اند بنایی به بازگشت آن‌ها نداریم.

خبرگزاری فارس: تعیین تکلیف خروج ۱۶۰ شرکت از تهران/بنایی به بازگشت کارمندان از شهرستان‌ها نیست

لطف‌الله فروزنده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در رابطه با وضعیت کارکنان منتقل‌شده به شهرستان‌ها و تحقق وعده‌ها به آن‌ها گفت: تاکنون 30 هزار نفر از کارکنان دولت از تهران به شهرستان‌ها منتقل شده‌اند، سایتی را ایجاد کرده‌ایم که خدمات مقرر را عده‌ای دریافت کرده‌اند و برای عده‌ای هم که دریافت نکرده‌اند در حال انجام است.

وی درباره ادامه روند انتقال کارکنان اظهار داشت: هر کسی مایل باشد به شهرستان منتقل شود، موافقت می‌کنیم.

معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: رویکردمان این است که هر کسی از کلان‌شهرها به شهرستان‌ها منتقل شود تبدیل وضعیت می‌کنیم یعنی اگر کارمند قرادادی بوده و از کلان‌شهری مثل تهران، اصفهان، شیراز و... به شهرستانی منتقل می‌شود تبدیل وضعیت شده و پیمانی می‌شود.

هدف‌گذاری انتقال 50 هزار نفر دیگر به شهرستان‌ها

فروزنده در پاسخ به اینکه آیا بنا به بازگشت کارکنان به شهرهای خودشان نیست، تصریح کرد: خیر؛ بنایی بر این نیست. ما اصلاً سیستممان به سمت تمرکززدایی پیش می‌رود خوشبختانه سال گذشته غیر از 30 هزار کارمندی که از تهران خارج شده‌اند 50 هزار نفر با تمایل خودشان به شهرستان‌ها رفته‌اند.

وی افزود: امسال هم هدف‌گذاری 50 هزار نفر را داریم و سیستم ما به سمت تمرکززدایی پیش می‌رود.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور در پاسخ به اینکه چند درصد از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که قرار بود از تهران خارج شوند، خارج شده‌اند؟ گفت: تقریباً آنهایی که شرکت‌های وابسته به دستگاه‌ها بودند یا ادغام شدند یا بر اساس اصل 44 واگذار شدند یا اینکه به خارج از شهر انتقال یافتند. ما در این پروژه‌ای که حدود 160 شرکت را پیش‌بینی کرده بودیم تقریباً تکلیف تمامشان روشن شده است.

فروزنده درباره طرح دورکاری کارکنان نیز گفت: در طرح دورکاری با شروع کار، بعضی دستگاه‌ها تا 40 درصد در این زمینه عمل کرده‌اند. در حال حاضر هم کمیته کارشناسی در هر دستگاهی وجود دارد که مشاغلی که قابلیت دورکاری دارند را مشخص می‌کند تا در یک زمان‌بندی واگذار شود.

وی درباره طرح الکترونیکی کردن نیز گفت: این طرح برای فعالیت‌های تصدی‌گری است فعالیت‌های تصدی‌گری دولت بناست به سمت پیشخوان‌های شهری و روستایی برود و از کانال آن‌ها انجام شود اما کار اداری، مطالعات، حسابرسی، بررسی و نظارت دارد اگر لازم نباشد ارباب رجوع مراجعه کند می‌تواند به صورت دورکاری انجام شود. اینها همه یک بسته هستند روش‌های مختلفی که یک خروجی دارند و آن هم کارآمدی است.


[ 1391/02/24 ] [ 10:51 ق.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]
خبرگزاری فارس اعلام کرد
 
سکه تمام بهار 591 هزار تومان/ خریداران دیروز فروشندگان امروز شدند

خبرگزاری فارس: با توجه به کاهش قیمت سکه در چند روز اخیر اغلب دارندگان سکه، سکه‌های خود را برای فروش عرضه کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: سکه تمام بهار 591 هزار تومان/ خریداران دیروز فروشندگان امروز شدند

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» به صرافی‌های خیابان فردوسی که می‌رویم اولن چیزی که نظر را جلب می‌کند، برداشته شدن قیمت‌ها از روی تابلوهاست. به داخل صرافی که می‌رویم حتی بر روی تحته‌های سفید هم اعداد و ارقام مشخص نیست.

نوسان قیمتی آنقدر زیاد است که فایده ندارد بر روی تابلوها قیمت نصب شود. وقتی از آنها شرایط بازار را سوال می‌کنیم، می‌گویند که اغلب مردم فروشنده سکه هستند.

یکی از صراف‌ها در این باره می‌گوید: از مدتی که روند کاهش قیمت‌ها شدید شده کمتر برای خرید سکه مراجعه می‌کنند و بیشتر فروشنده سکه هستند.

یکی دیگر از صرافی‌‌ها می‌گوید: شرایط بازار تغییر کرده و کسی سکه نمی‌خرد؛ اکثرا برای فروش سکه مراجعه می‌کنند.

این صرافی در پاسخ به این سوال که با خرید این سکه‌ها شما متضرر نمی‌شوید، عنوان می‌کند: نمی‌توانیم روند بازار را پیش‌بنیی کنیم؛ اگر می‌دانستیم که تحولات بازار چگونه خواهد بود و خرید سکه به ضرر ما است، به هیچ وجه خریداری نمی‌کردیم.

به گزارش خبرنگار فارس، چند ماه گذشته که قیمت سکه در حال افزایش بود اغلب افراد فعال در این بخش خریدار سکه بودند و حتی در پیش‌فروش‌های بانک کارگشایی عده‌ زیادی بسته‌های صدتایی سکه را خریداری می‌کردند اما هم‌اکنون که قیمت ها روند نزولی به خود گرفته شرایط معکوس شده و دارندگان سکه برای جلوگیری از ضرر و نگرانی از آینده بازار، سکه‌های خود را برای فروش عرضه کرده‌اند.

خریداران چند ماه پیش که در حال حاضر به فروشنده تبدیل شده‌اند، از این مساله غافل هستند که این اقدام آنها خود عاملی برای کاهش هر چه بیشتر قیمت سکه است.

بر اساس این گزارش قیمت سکه طرح جدید امروز با 20 هزار تومان کاهش به 591 هزار تومان، طرح قدیم 606 هزار تومان، نیم سکه با 9 هزار تومان کاهش به قیمت 303 هزار تومان و ربع سکه با 5 هزار تومان کاهش 303 هزار تومان به فروش می‌رسد.

همچنین سکه یک گرمی با هزار تومان کاهش به قیمت 100 هزار تومان هر گرم طلای 18 عیار 60 هزار و 340 تومان و دلار در بازار امروز با نرخ 1580 تومان برای فروش عرضه شد.


[ 1391/02/24 ] [ 10:43 ق.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]


[ 1391/02/23 ] [ 07:31 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

 


[ 1391/02/23 ] [ 07:17 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]
روز جهانی مادر مبارک باد

 سایت کانون ضمن تبریک روز مادر ، بدین مناسبت کلمات قصار از بزرگان را انتخاب کرده ، خدمت تان تقدیم می نماید:

 

یك مادر خوب به صد استاد و آموزگار می ارزد.((ژرژ هربرت))

هیچ گلی عطر، رنگ و زیبایی مادر را ندارد.((ارنست همینگوی))

درسهایی كه بر زانوی مادر آموخته شده و آموزش هایی كه پدر داده، همراه با داستانهای شیرینی كه در كنار بخاری به گوش رسیده، یادگارهای شیرینی است كه هرگز به طور كامل از یاد نمی رود.((لامنه))

هیچ گاه در زندگی نمی توانید محبتی بهتر، بی پیرایه تر و حقیقی تر از محبت مادر خود بیابید.((اونوره دو بالزاك))

در زمان خرید پارچه حاشیه ی آن را خوب نگاه كن و در زمان ازدواج درباره ی مادر عروس تحقیق كن.((مثل آذربایجانی))

برگزیدن پدر و مادر، دست خود انسان نیست، اما برگزیدن مادرشوهر و مادر زن دست خود انسان است.((پرل پاك))
مادر، جلوه حق است، رضایت خدا است؛ باید خدا را خشنود نگاه داشت.((آناتول فرانس))

عشق منطقی؛ این ویژه ی كسانی است كه نگران این مسئله هستند كه آیا طرف مقابل شان در آینده پدر یا مادر خوبی برای فرزندانشان خواهد شد؟ عشقی كه مبتنی بر منافع و دورنمای مشترك است؛ پایبند به اصول منطق و خردگرایی و همبستگی برای اهداف و منافع مشترك.((پراگما))

تاك را از خاك خوب و دختر را از مادر خوب و اصیل انتخاب كنید.(( مثل چینی))

آینده ی كودكان بسته به تربیت پدر و مادر است.((ویكتور هوگو))  

صالح ترین فرزندان آنهایی هستند كه با اعمال خود باعث افتخار پدر و مادر خود شوند.((ویكتور هوگو))

اگر مادر نباشد، جسم انسان ساخته نمی شود و اگر كتاب نباشد، روح انسان پرورش نمی یابد.((پلوتارخ))

نه تنها كسب دانش، بلكه «تكرار» نیز مادر یادگیری و تربیت است.((ژان پل))

مادر، یگانه موجودی است كه حقیقت عشق پاك را می شناسد.((اونوره دو بالزاك))

انسان از مادر، آزاد آفریده شده است.((ژان ژاك روسو))

مادر، فردی نیست كه به او تكیه كنیم، بلكه كسی است كه ما را از تكیه كردن به دیگران بی نیاز می سازد.((دوروتی كانفیلد فیشر))

اگر در كارتان موفق نیستید، پدر و مادر خود را سرزنش نكنید، از نالیدن دست بكشید و از خطاهای خود درس بگیرید.((بیل گیتس))  

پیش از آنكه شما متولد بشوید، پدر و مادر شما هم جوانان پرشوری بودند و تا به آن اندازه كه اكنون به نظر شما می رسد، موجب آزردگی خاطر نبودند.((بیل گیتس))

تار و پود روح مادر را از مهربانی بافته اند.((رالف والدو امرسون))

تنها مادر و پدر خواسته های فرزند را بی هیچ چشم داشتی بر آورده می سازند.((اُرد بزرگ))

بسیاری از استعدادهای بشری در نتیجه بیخبری و نادانی پدر و مادر از میان می رود. بسا كودكانی كه ممكن بود اگر ایشان را آزاد بگذارند و دنبال فنی بفرستند، مردان بزرگی در فنّ خود بشوند و اما استبداد رأی و یك نوع خودخواهی كه در مربیان و راهنمای ایشان بوده، آنها را بر رشته ای راهنمائی كرده است كه با كمال بی میلی و اكراه آن را پذیرفته اند.((سعید نفیسی))

كمال زن در مادر بودن است. زنی كه مادر نباشد موجود ناقصی است.((اونوره دو بالزاك))

میهمانی های فراوان از ارزش آدمی می كاهد، مگر دیدار پدر و مادر.((اُرد بزرگ))

اولین درسی كه پدر و مادر باید به فرزندان خود بیاموزند، راستی و درستی است.((آرتور شوپنهاور))

پدر و مادر، زندگیشان را با فروتنی به فرزند می بخشند.((اُرد بزرگ))

استاد، پرورنده روان است و پدر و مادر، پرورش دهنده جان.((عنصرالمعالی))

تكرار، مادر مهارت است.((آنتونی رابینز))

شما وظیفه دارید در برابر پدر و مادر خود، با ادب، سنجیده، شكیبا و دارای روحیه ی همكاری باشید.((ریچارد تمپلر))

مادر، تابلوی آفریدگار است.((پابلو پیكاسو))

پدر و مادر زندگی می كنند تا به كودكان بیاموزند، همچنین باید آنچه را كودك به آنها می آموزد، فرا بگیرند. كودك می‌تواند مطالب [ =جستارهای ] زیادی به آنها بیاموزد.((آرنلد بنت))

راهی برای مادر بی كم و كاست بودن نیست، ولی میلیونها راه برای مادر خوب بودن وجود دارد.((جیل چرچیل)) 
 

پدر و مادر، بیشتر، آنچنان سرگرم پرورش فیزیكی كودكان هستند كه شكوه پدر یا مادر بودن را از دست می‌دهند. درست همان گونه كه شكوه درختان با جمع كردن برگها از زیر آنها از بین می رود.((مارسلین كاكس))

آسمان، پدر و مادر طبیعت است و انسان، فرزند آن دو.((ارسكین كالدول))  

آسمان، مادر مهربانی است كه اگر نبود، زمین از تشنگی و خشكی می‌مرد.((چارلز رابرت داروین))

در قبال پدر و مادر خود، كمی احترام و بخشندگی داشته باشید.((ریچارد تمپلر))

پدر و مادر هرگز نباید فرزندان خود را به داشتن پیشه ای وادار كنند.((فلورانس اسكاول شین))

مادر، شاهكار طبیعت است.((گوته))

قدرت نفوذ هیچ‌كس بر ما به اندازه‌ی مادر نیست.((سارا ژوزفا هال))

هنگامی كه مادر می‌شوید، حتی در دنیای گمان‌تان هم تنها نیستید. با فرزندانتان و همه ی كسانی كه در زندگی شما نقش دارند، ارتباط دارید. مادرها همیشه باید دوبار بیندیشند؛ یك‌بار برای خودشان و یك بار برای فرزندشان.((سوفیا لورن))

مادر، واسطه‌ای‌ است كه از راه آن، كودك نورسیده وجود خود را به صورت یك انسان اجتماعی دیگرگون می‌كند.((بیتا رانك))

بنا نیست فرزندان ما همیشه از آن ما باشند. آنها در آینده، شوهران و همسران اشخاص دیگر و پدر و مادر نوه‌هایمان خواهند بود.((مری. س. كالدرون))

مادر، گرانبهاترین دارایی یك ملت است و به اندازه ای ارزش دارد كه می‌توان گفت، جامعه زمانی به اوج می‌رسد كه بتواند از كار و كردارهای مادر پشتیبانی كند.((الن كی))

هترین راهی كه یك پدر یا مادر می‌تواند توجه فرزندش را جلب كند، این است كه با آرامش به گفته هایش گوش دهد.((لین اولین هاوس))

نخستین پیشه ی من این است كه مادر خوبی باشم.((فی داناوی))

نقطه‌ی عطف، جایی است كه دیگر از حالت مادر و دختر، خارج و به افرادی بالغ و دوست یكدیگر تبدیل می‌شوید.((ژامه لی كوریش))

من یك مادر عادی نبودم. البته هیچ‌گاه با فرستادن بچه‌هایم به مدارس شبانه‌روزی، آنها را از سر‌ِ خودم باز نكردم یا برای نمونه، هیچ‌گاه برایشان شیرینی نپختم. البته شیرینی را می‌شود خرید، ولی عشق را هرگز.((راكوئل ولش))

قلب مادر به اندازه‌ای گسترده است كه همیشه می‌توانید بخشش و گذشت را در آن بیابید.((اونوره دو بالزاك)) خطای این گفته را گزارش دهید

جوانی، زمانی است كه شما پدر و مادر خود را بابت هر چیزی گناهكار می‌دانید و پختگی، زمانی است كه می‌آموزید همه‌ی گناه‌ها به گردن بی‌تجربگی نسل جوانتر است.((جرج برنارد شاو))

پدر و مادر نمی‌توانند از فرزندان خود چیزی بسازند و این بچه‌ها هستند كه خویشتن را می‌سازند.((آبراهام مازلو))

پدر و مادر، زمانی در برابر فرزندان خود ناتوان هستند كه به گفته‌ها و رفتارشان باور ندارند و زمانی، استوار و نیرومند و رُك برخورد می‌كنند كه به خود باور دارند.((آبراهام مازلو)) خطای این گفته را گزارش دهید

بسیاری از ما در بیشتر زمان‌ها، خودمان گوش فرا نمی‌دهیم، بلكه به بانگ درون‌فكن مادر یا پدر یا بانگ نهاد و بانگ افرادی كه توانمندند و به بانگ سنت‌ها گوش فرا می‌دهیم.((آبراهام مازلو))

اگر بچه‌ای با تایید و ستایش پدر و مادر خود زندگی كند، خواهد آموخت كه خود را دوست داشته باشد.((دوروتی نولته))

خرده‌گیری فرزندانتان، به این چَم نیست كه شما پدر و مادر بدی هستید؛ بلكه به این چَم است كه شما پدر و مادر آنها هستید؛ به همین آسودگی!((ران كافمن))

مادر، آنچه را فرزندش به زبان نمی‌آورد، می‌فهمد.((مثل كلیمی))

پدر و مادر ناخواسته فرزند خویش را شبیه خود می كنند و نام "تربیت" را بر آن می گذارند.((نیچه))

پدر و پسر بیش از مادر و دختر، نسبت به یكدیگر ملاحظه كارند.((نیچه))

آسودگی، مادر هر روانشناسی است؛ آنگاه آیا هر روانشناسی تباهی است؟((نیچه))

خانه، بدلی برای بطن مادر؛ مسكنی كه زمانی برای انسان امن ترین و آسایش بخش ترین مكان بوده است و برای همیشه آرزوی آن را دارد.((زیگموند فروید))

بدبختانه، شكست هیچ‌گاه بانگ برنمی‌آورد و هشدارهایش را همانند پدر و مادر، فریاد نمی‌زند.((جیم رآن))

راه درست برای بچه‌ها، هرگز همان راه پدر و مادر نیست، هرگز.((كریستین بوبن))

تكرار و تمرین، مادر مهارت است.((جیم رآن))

پدر و مادر، بزرگ‌ترین و باارزش‌ترین چیز در دنیا هستند.((پرمودا باترا))

هر مؤمنی كه بر جنازه‌ای نماز كند بهشت او را واجب گردد مگر آنكه منافق یا عاق پدر و مادر باشد.((حضرت محمد (ص)))

نافع و مبارك‌ترین شیرها برای فرزند شیر مادر است.((امام علی (ع)))

هر كه فرزند خود را ببوسد خدا حسنه‌ای برای او بنویسد و هر كه فرزند خود را شاد كند خدا او را در قیامت شاد كند و هر كه قرآن بیاموزاند به فرزند خود در قیامت پدر و مادر او را بطلبند و دو حلّه به ایشان بپوشانند كه از نور آن دو حلّه روی اهل بهشت روشن شود.((حضرت محمد (ص)))

پنج كس هستند كه نفقه دادن ایشان واجب است: فرزند و پدر و مادر و زن و بنده و فرزند شامل فرزند فرزندان هم هست. هر چند پایین روند و پدر و مادر شامل جد و جده‌ی پدری و مادری هست هر چند بالا روند.((امام جعفر صادق (ع)))

جهاد كن در راه خدا كه اگر كشته شوی نزد خدا زنده خواهی بود و روزی در بهشت خواهی یافت و اگر بمیری مزدت با خداست و اگر زنده برگردی از گناهان به در می‌آیی مانند روزی كه از مادر متولد شده‌ای.((حضرت محمد (ص)))

سه چیز است كه خدا به هیچ وجه در آن رخصتی نداده است: اول پس دادن امانت از هر كه باشد خواه نیكوكار و خواه بدكار، دوم وفا به عهد و پیمان كردن خواه با نیكوكار و خواه با بدكار، سوم نیكی با پدر و مادر خواه نیكوكار باشند و خواه بدكردار.((امام محمد باقر (ع)))

كسی كه از روی خشم و غضب به سوی پدر و مادر نظر كند در وقتی كه بر او ظلم كنند خدا هیچ نماز او را قبول نكند.((امام محمد باقر (ع)))

هر كه خواهد خدا سكرات مرگ را بر او آسان كند باید كه با خویشان خود احسان كند و با پدر و مادر نیكی كند اگر چنین كند حق تعالی سختی‌های مرگ را بر او آسان كند و هرگز در زندگانی او پریشانی نرسد.((امام جعفر صادق (ع)))

هر فرزند نیكوكاری كه از روی شفقت و مهربانی به سوی پدر و مادر نظر كند هر نگاه كردنی ثواب یك حج مقبول برای او نوشته شود.((حضرت محمد (ص)))

نگاه كردن بر روی عالم عبادت است و نظر كردن به سوی پدر و مادر از روی ترحم و مهربانی عبادت است.((حضرت محمد (ص)))

هر كه ماه رجب را دریابد و غسل كند در اول ماه و میان ماه و آخر ماه از گناهان بدر آید مثل روزی كه از مادر متولد شده است.((حضرت محمد (ص)))

نظر كردن به روی امام عادل عبادت است و نظر كردن به روی عالم عبادت است و نظر كردن به روی پدر و مادر از روی مهربانی و شفقت عبادت است و نظر كردن به روی برادری كه او را برای خدا دوست داری عبادت است.((حضرت محمد (ص)))

حقیقتاً ‌آن چه در رحم مادر مقدّر شده است، به زودی محقق می-شود.((حضرت محمد (ص)))

گمان مبرید كه آمده‌ام صلح و آرامش را بر زمین برقرار سازم. نه، من آمده‌ام تا شمشیر را برقرار نمایم. من آمده‌ام تا پسر را از پدر جدا كنم، دختر را از مادر، و عروس را از مادر شوهر. به طوری كه دشمنان هر كس، اهل خانه‌ی خود او خواهند بود. اگر پدر و مادر خود را بیش از من دوست بدارید، لایق من نیستید؛ و اگر پسر و دختر خود را بیش از من دوست بدارید، لایق من نیستید.((انجیل متی))

هر كه به خاطر من از برادر و خواهر، پدر و مادر و فرزند، خانه و زمین چشم بپوشد، صد چندان بیشتر خواهد یافت و زندگی جاوید را نیز به دست خواهد آورد.((انجیل متی))

همانا خداوند بزرگ با نیكی به پدر و مادر، عمر افراد را زیاد می¬كند.((‌حضرت محمد (ص)‌))

نیكی با پدر و مادر، عمر را زیاد می¬كند و دروغ، روزی را كم می¬كند و دعا، پیشآمدهای بد را دفع می¬نماید.((حضرت محمد (ص)))

بزرگ¬ترین گناهان عبارتند از شرك به خدا (كسی یا چیزی شریك خداوند قرار داده شود) ‌و عاقّ پدر و مادر و شهادت دروغ دادن.((حضرت محمد (ص)))

دو جا وجود دارد كه خداوند عقاب آن دو جا را به سرعت در همین دنیا می¬دهد: طغیانگری (تجاوز بیش از حدّ به حقوق دیگران) و عاقّ پدر و مادر.((حضرت محمد (ص)))

نیكی به پدر و مادر جای جهاد را می‌گیرد. (یعنی از نظر ثواب با هم، هم رتبه هستند زمانی كه فرزند شوق رفتن به جبهه‌های جنگ را دارد ولی پدر و مادرش راضی نیستند.)((حضرت محمد (ص)))

رضایت خداوند،‌ در رضایت پدر و مادر است و خشم او در خشم آنهاست.((حضرت محمد (ص)))

بنده¬ای كه مطیع پدر و مادر و پروردگار خود است، در بهشت در مكان‌های بالا به سر می¬برد.((حضرت محمد (ص)))

خدا لعنت كند كسی را كه به پدر و مادر خود لعن بفرستد.((‌حضرت محمد (ص)))

كسی كه به پدر یا مادر خود، ناسزا بگوید، ملعون است.((حضرت محمد (ص)))

 

منبع" www.afghanistan.fi


[ 1391/02/23 ] [ 07:11 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

حکایت سپیده

مادر، تو رفیع ترین داستان حیات منی. تو به من درس زندگی آموختی. تو چون پروانه سوختی و چون شمع گداختی و مهربانانه با سختی های من ساختی. مادر، ستاره ها نمایی از نگاه توست و مهتاب پرتوی از عطوفتت، و سپیده حکایتی از صداقتت. قلم از نگارش شُکوه تو ناتوان است و هزاران شعر در ستایش مدح تو اندک. مادر، اگر نمی توانم کوشش هایت را ارج نهم و محبت هایت را سپاس گزارم، پوزش بی کرانم را همراه با دسته گلی از هزاران تبریک، بپذیر. فروغ تو تا انتهای زمان جاوید و روزت تا پایان روزگار، مبارک باد.

بهار زندگی

مادر، تو شکوفاتر از بهار، نهالِ تنم را پر از شکوفه کردی و با بارانِ عاطفه های صمیمی، اندوه های قلبم را زدودی و مرهمی از ناز و نوازش بر زخم های زندگی ام نهادی. در «تابستان»های سختی با خنکای عشق و وفای خویش، مددکار مهربان مشکلاتم بودی تا در سایه سارِ آرامش بخش تو، من تمامی دردها و رنج ها را بدرود گویم. با وجود تو، یأس دری به رویم نگشود و زندگی رنگ «پائیز» ناامیدی را ندید. تو در «زمستانِ» مرارت های زندگی، چونان شمع سوختی تا نگذاری رنجش هیچ سختی ستون های تنم را بلرزاند. مادر، ای بهار زندگی، شادترین لبخندها و عمیق ترین سلام های ما، همراه با بهترین درودهای خداوندی، نثار بوستان دل آسمانی ات باد.

احسان به پدر و مادر

یکی از وظایف مهم دینی و اخلاقی ما، احسان به پدر و مادر است. در قرآن کریم، چندین بار احسان به آنان، توصیه شده است. علامه طباطبایی رحمه الله در این باره نگاشته اند: «انیکی به پدر ومادر، پس از یکتاپرستی از واجب ترین واجبات است؛ همان گونه که آزردن پدر و مادر پس از شرک، از بزرگ ترین گناهان است». و در جای دیگری آورده اند: «در چند جای قرآن کریم، خداوند متعال، احسان به والدین را در کنار توحید و نفی شرک آورده است و پس از فرمان به توحید یا نهی از شرک، به احسان نسبت به پدر و مادر فرمان داده است». تأکید قرآن کریم بر احسان به پدر و مادر نشان از عظمت والای مقام آنان، در فرهنگ اسلامی دارد.

بزرگ ترین واجب

در قران کریم و روایات اسلامی، درباره نیکی کردن به پدر و مادر سفارش بسیار شده است. قرآن در وصف حضرت یحیی علیه السلام می فرماید: «اونسبت به پدر و مادرش نیکوکار بود، و متکبر و عصیان گر نبود». و از زبان حضرت عیسی علیه السلام حکایت می کند: «مرا نسبت به مادرم نیکوکار گردانید و جبار و شقی قرار نداد». از این دو آیه برمی آید که هرکس به پدر و مادرش نیکی نکند، سرکش و بدبخت است. امیرمؤمنان علی علیه السلام نیز می فرمایند: «نیکی کردن به پدر و مادر، بزرگ ترین واجب است».

زیباترین ستاره سپاس

مادر! تو جانانه جام بلای ما را نوشیدی و لباس رنج و محنت ما را پوشیدی، اینک، حریر محبت فرزندانت را بپوش و شربت شهد عشق آنان را بنوش. مادرم، در گرامی داشت روزت زیباترین ستاره سپاس را به پاس پاسداری بی کرانت از ما، بر آسمان پرمهرت می آویزیم. روزت مبارک باد.

بوسیدن پدر و مادر

بوسه، پیام محبت است؛ شعر ناسروده عشق است؛ تبلور بالاترین تکریم است؛ جلوه عملی عاطفه هاست. پدر و مادر بی شمارترین بوسه های محبت آمیز را از کودکی نثارمان کردند. اکنون که نهال وجود ما از آن محبت ها به پا ایستاده است و درخت زندگی آنان رو به فرسودگی نهاده، باید بهترین محبت ها و بی شائبه ترین عواطف را نثارشان کنیم. بوسیدن ابزار این مهر ورزیدن است. امیر مؤمنان علیه السلام فرمودند: بوسیدن پدر و مادر عبادت است.

نگاه محبت آمیز

«نگاه» مقوله شگفتی است. هر نگاه پیامی دارد از این رو در فرهنگ اسلامی برخی از نگاه ها معصیت است و برخی عبادت. در روایت آمده است: «نگاه مهرآمیز فرزند به پدر و مادر، عبادت است». پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم نیز فرمودند: «درهای آسمان در چهار هنگام به رحمت گشوده می شود: هنگامی که باران می بارد، آن گاه که فرزند به چهره مادر و پدر می نگرد، وقتی که در کعبه باز می شود و آن زمان که ازدواجی شکل می گیرد».

چلچراغ محبت

مادر، صفا و صمیمیت و صداقت، گلابِ گلبرگ های وجود توست. عشق و ایمان در پیشانی بلند تو، موج می زند. چشمانت چلچراغ محبت است. چشمه های مهربانی از چشم های تو سرچشمه گرفته است. لب هایت پیام آور شادترین، لبخندها و نگاه مهر آشنایت، زلالِ دل نوازترین عاطفه هاست. قلب تو، رود همیشه جاری عشق است. از سایه مهربان دست هایت گل مهر می روید. نسیم، چهره بر گام های تو می ساید. مادر، روزت مبارک باد.

مادر، کانون عشق

مادر، کانون عاطفه و مهر است و ظرفیت و شکیب کمتری برای تحمل ناگواری ها دارد، لطافت طبعش و ضعف طبیعی او از یک سو، و ناتوانی های فرساینده ای که از به دنیا آوردن فرزند و دیگر رنج ها در او پدید آمده است از سوی دیگر، او را به شدت ناتوان می کند. بی شک او شایسته تکریم، نوازش، عطوفت و خدمت است.

غزل لطیف روزگار

ای مادر عزیز، تو بهترین گل واژه هستی، هستی؛ تو غزل لطیف روزگاری؛ تو دیوان محبت هایی؛ تو سرود جویباری؛ تو اقیانوس عشقی؛ تو دفتر رنج های نامکتوبی. اکنون که من از تو هستی یافته ام جانم فدایت باد!

خدمات جبران ناپذیر مادر

مردی به رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم گفت: «مادرم، سخت پیر شده است و اکنون نزد من زندگی می کند. او را بر دوش می گیرم و جابه جا می کنم. خود به او غذا می خورانم و شست و شویش می دهم. با این حال، از روی شرم، چهره ام را از او برمی گردانم تا بدین گونه او را تعظیم کرده باشم. آیا تلافی خدمات او را کرده ام؟» فرمودند: «نه». در ادامه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله با برشمردن مشکلات و رنج های که مادر در دوران بارداری و طفولیّت فرزند خود تحمل می کند علّت این حکم را مورد اشاره قرار می دهند.

عطر همه گلها

یاس ها عطرشان را از بوی تن تو به عاریت می گیرند. شبنم، گل واژه اشک های توست ای شقایق دشتستان صبوری؛ ای هم آغوش پروانه ها؛ ای صفای گل سرخ؛ ای نرگس عشق؛ ای اقاقیای محبت؛ تو شمیم گل محمدی و رایحه گل نسترنی. مادر، تو از همه گل ها زیباتر و از همه آنها خوش بوتری، در سالروز یاد تو، عطر همه گل های شکفته را نثار وجودت می کنم.

سرو سایه گستر زندگی

مادر، تو کتاب همیشه گشوده ایثاری. تو در مزرعه زندگی مان بذر سپیده و مهر می کاری. تو چون آسمان زلالی و چون باران بخشنده. مادر قامت تو قیامت عشق است. ای سرافرازترین سر و سایه گستر زندگی ام. در وصف تو، کلمات عقیمند و واژگان محدود. ای خوب ترین، ای رئوف ترین سرچشمه مهربانی ها، ای ساکن کوی مهتاب، ای آب و آیینه و آفتاب، نام بلندت جاودان و کتاب وجودت به شیرازه امن و امان خداوندی استوار و تلاش بی شائبه ات در بارگاه الهی پذیرفته باد.

مادر در نگاه دیگران

فساد مادر، با فساد نسل برابر است.

(ساموئل اسمایلز، نویسنده اسکاتلندی)

مادر با یک دست گهواره، و با دستی دیگر جهان را تکان می دهد.

(ناپلئون بناپارت، امپراطور فرانسوی)

کودک، مادرش را از لبخندش می شناسد.

(ورژیل، شاعر رومی)

اگر فرزند، مار هم باشد، باز مادر او را به سینه اش می چسباند.

(عربی)

خدا می خواست همه جا جلوه کند، مادر را آفرید.

(عربی)

مهربانی پدر از قله فراتر است، مهربانی مادر از اقیانوس عمیق تر است.

(ژاپنی)

وقتی بچه زمین می خورد، مادر گریه می کند؛ وقتی مادر زمین می خورد، بچه می خندد!افریقایی)

شگرفی عشق

همه می شناسیمش؛ همو که با شکوه مهرش عشق را معنایی دیگر می بخشد و قلبش وسعت بی انتهای صبر و مهربانی است و شانه های پرصلابتش مأمن مهر و صفا، و چشم های پرفروغش سرچشمه احساس و گذشت است. مادر، مهر کیشی است که با شمع وجودش به محفلمان روشنی می بخشد و با گلخند محبت اش رنگ غم را از چهره مان می زداید و تبسمی از شادمانی بر دل هایمان می نشاند و با دستان پر سخاوتش، چتری سایه گستر ساخته است تا هیچ سختی را حس نکنیم. او به را ستی تندیس همه خوبی هاست.

نیکی به پدر و مادر پس از مرگ

پدر و مادر ما، پس از مرگ، بی نواتر و نیازمندتر از همیشه اند. دستشان کوتاه گشته و فرصت عمل برای آنان تمام شده است و چشم به راه احسان ما هستند. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند: «سرور نیکوکاران، در روز قیامت، مردی است که پس از مرگِ پدر و مادرش به آنان، نیکی کرده باشد».

مردی درباره نیکی کردن به پدر و مادر، پس از مرگ، از حضرت رسول صلی الله علیه و آله وسلم سؤال کرد. حضرت این وظایف را معین کردند: 1. نماز خواندن برای آنان؛ 2. آمرزش خواستن برای آنان؛ 3. وفا کردن به پیمان هایشان؛ 4. بزرگداشت دوستان آنان.

بر مزار تو

مادر، می خواهم با اشک هایم، گلی بپرورم به رنگ خون دل و به قامت هزاران دریغ و آه، و روز مادر، بر مزارت گذارم. مادر، در این روز، آهم را بنگر و دریغم را شاهد باش. هنوز باور ندارم که تو رفته ای. هنوز دست احساس تو را حس می کنم. تو زنده ای!

زیارت قبور پدر و مادر

یکی از سنت های اسلامی، زیارت قبر پدر و مادر است. عمل به این سنت، هم پیوند با پدر و مادر را پس از مرگ نگاه می دارد و هم یکی از شیوه های احسان و نیکی کردن به پدر و مادر است؛ به ویژه اگر زائر قبور، برای آنان از خداوند، درخواست آمرزش کند و به قرائت قرآن پردازد.

عاشقانه ترین غزل

مادر، تو کتاب نامکتوب مرارت هایی، تو دیوان محبت هایی، تو ناب ترین واژه شعر خلوصی؛ تو بلندترین داستانِ حماسیِ ایثاری. ای قصیده بلند عشق؛ ای عاشقانه ترین غزل؛ ای مثنوی رنج ها؛ تو بیت الغزل از خودگذشتگی هستی؛ تو قافیه احساس قلب منی؛ تو منظومه بلند فضیلت هایی تو بهترین بیت رباعی محبتی.

مادر، شعر وجود تو را، واژه واژه می نوشم و رعناترین غزال غزل هایم را به سویت روانه می کنم. دو بیتی های احساسم را همراه با شادمانه ترین ترانه فصل های زندگی ام، نثار دل بهاری ات می کنم. ای بهترین شعر زندگی، روزت مبارک باد.

حکایت

وقتی به جهل جوانی بانک بر مادر زدم، دل آزرده به کنجی نشست و گریان همی گفت: مگر خُردی فراموش کردی که دُرْشتی می کنی؟

چه خوش گفت زالی به فرزند خویش چو دیدش پلنگ افکن و پیل تن

گر از عهد خُردیت یاد آمدی که بیچاره بودی در آغوش من

نکردی درین روز بر من جفا که تو شیر مردی و من پیر زن

زلال هرچه عشق

مادر! تو پروانه دشت ایثاری؛ شمع فروزان محفل مایی؛ تو عطر خوش بوی همه گل هایی. در ژرفای دیدگانت، رودی از محبت موج می زند و دستان مهربانت سهمی از سخاوت آفتاب دارد. تو چون دریا بی دریغ، پایان نداری. تو زمزمه هرچه محبتی؛ عطر هرچه رازی؛ زلال هر چه عشقی؛ تو بلور شفاف خلوصی؛ وسعت بی کران مهربانی و صبری.

من لطافت نسیم، سیپدی سپیده، نستوهی کوه و صداقت آیینه را در تو می نگرم. مادر، گلبرگ ها بر دستانت بوسه می زنند؛ دریاها به تو غبطه می خورند؛ بادها نام تو را تا عرش خدا می برند؛ و ملکوتیان بر تو درود می فرستند. خدا بهشتش را به زیر پای تو می بخشد. تو به راستی شکوه مندترین واژه شگرف آفرینشی.

محبت مادر

بی محبت مادر یک قنات بی آبم

مثل راه بی مقصد مثل عکس بی قابم

بی محبت مادر از شکوفه ها دورم

یک کبوتر بی بال یک چراغ بی نورم

بی محبتِ مادر چون لبان بی لبخند

ساکتم و غمگینم مثل بلبلی در بند

بی محبت مادر در دلم صفایی نیست

از بهار در قلبم هیچ رد پایی نیست

 

 گردآوری :گروه ادبیات تبیان زنجان

http://www.tebyan-zn.ir


[ 1391/02/23 ] [ 07:07 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

شما بیشتر كدام  نوع موسیقی را می پسندید؟

1. سنتی

2.پاپ

3.راك

4.سایر....


[ 1391/02/22 ] [ 10:24 ق.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

نظر شما درمورد كنسرت احسان خواجه امیری كه در آباده برگزار شدچیست؟

1. عالی

2.خوب

3.متوسط

4.ضعیف

5.بد


[ 1391/02/22 ] [ 10:21 ق.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

مادرم؛

سرم نه از برای ظلم خم می شود؛

نه مرگ، نه ترس؛

سرم فقط برای بوسیدن دست های تو خم می شود ...

 

 

منبع:http://marjanesorkh.persianblog.ir/post/363


[ 1391/02/21 ] [ 07:00 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

غزل لطیف روزگار

ای مادر عزیز ،تو بهترین گل واژه هستی تو غزل لطیف روزگاری ،تو دیوان محبت های ،تو سرود جویباری،تو اقیانوس عشقی ،تو دفتر رنجهای نا مکتوبی،اکنون که من ازتو هستی یافته ام جانم فدایت باد


چلچراغ محبت

مادر صفا و صویویت وصداقتت،گلاب گلبرگ های وجود توست ،عشق ایمان و در پیشانی بلند تو موج میزند.

چشمانت چلچراغ محبت است ،چشمه های مهربانی از چشم های تو سرچشمه گرفته است لب هایت پیام اور شادترین لبخند ها نگاه مهر اشنایت ،زلال دل نوازترین عاطفه هاست قلب تو رود همیشه جاری است از سایه مهربان دست هایت گل مهر می روید

منبع"http://magid.niniweblog.com/post35.php

 


[ 1391/02/21 ] [ 06:58 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]
رفتی و در این حال و هوا کم داریم

در لحظه ی تحویل... تو را کم داریم

عید آمد و امسال عزیزم بی تو

یک سین به روی سفره ما کم داریم

 
madar[1].jpg

  

از بدو تولدم تو یارم بودی

رنجور شدی و افتخارم بودی

تا لحظه ی پرواز دلم مادر جان

من شاخه ی گل بودم و خارم بودی

 

بعد از تو مصیبت و غم وغم بسیار

آتش زده بر جان ودلم این اخبار

این گونه که با خاطره ات تنهایم

از حال دلم خبر نداری انگار

 

از دست نفس های دلم بیزارم

دور از تو وچشمان تو من می بارم

مانند سیاهی شبی در پاییز

یک بغض غریبی به گلو من دارم 

منبع"http://alimirzai.blogfa.com/post-16.aspx


[ 1391/02/21 ] [ 06:57 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

میشــــه اسـم پاکتوتبیان زنجان

رو دل خـــــدا نوشت

میشه با تو پر کشید

 

تــــوی راه سرنوشت

میشـــه با عطـر تنت

تا خــــود خـدا رسید

میشــه چشــم نازتو

رو تن گلهــــا کـشید

مادرم جـــــونم فـدات

برم قــــربــون چشات

تو اگــــــــه نگام کنی

جون میدم واس نگات

شایان نجاتی

.................

 

بیاد مادرم

صبح زیبا و آفتابی ما نند صفای مادران پهنهء طبیعت را به آغوش می فشارد

بیاد مادرم شدم

هوای طفلی ها به سرم زد

درنبود مادرم اندوهی بر دل چیره گشت

زنم را متوجه شدم که مادر فر زندان من است

به دخترم اندیشیدم که مادریست مهر بان به فر زندانش

باز هم خودم را خسته حس میکردم

حسب عادت کمپیوتر را روشن پیام تازه از دوست نازنین نسیمه را در وبلاک خویش ملاحظه به سراغ آپ تازه اش رفتم.

زیبا نوشته بود با آهنگین سرودی از مادر

بدان گوش دادم شعر را خواندم کمی آرامش حا صل کردم.

بیاد دوست خوبم که چون همهء دوستانم لطف بیهمتا دارند مهر انگیز ساحل وبسایت شانرا گشودم

مو قع نگارش پیام در کامنت شان که دو باره قبل از ثبت بخوانش گرفتم دیدم شعر نوشتم.

مهر ساحل را در طبع شعری ام بیان دیگری یافتم واینجایش میگذارم تا شمارا چه نظر افتد دوست عزیزم.

مهر نازم مهر بان ترین مادر این روز با قدسیتش ترا مبارک باد!

مادر

ساحـل آزاد گان در مهـر مادر بـوسـه هــاست

این چه انگیز است یارب! زن بسان کیمیاسـت

حــــریت ،آزاده گی ، رسـم صفای طیـنت است

در تواین توصـیـف میـبینم واخلاصـم بـجـاست

مـادران بــسـیــار ازبـطـنـی کــه آدم زاده انـــد

هــرزنـی مادر نـباشــد، مادری ها ،ما سواست

از دو جـنـس مختـلف، تــزویــج آدم مـیـشــود

آدمـیـت در بــســاط مــردمـی هـا تـا کـجـاســت

کـاش مادر هـا هـمـه مانـنـد تـــو مــادر بــــدی

ای بــسـا مادر که مـر فـرزنــد را دام بـلاسـت

خود نمیدانـم پـیامـم زین سـخن شـد شعــر، تر

نازنین مهـرم! بدرگاهت گهــی طبعـی جداسـت

با وفـا خــو کـرده ام مادر! تـو شـیـرم داده ای

سالها شـد کـین لبانـم تـشـنـهء شـیر شـماســت


گردآوری :گروه ادبیات تبیان زنجان 

http://www.tebyan-zn.ir/persian_literature.html


[ 1391/02/21 ] [ 06:56 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

مبارک باد بر تو مادر، روز اقدسی مادر

گرامی تر نباشد چون روزی بتاریخ بشر

تو زادی پیامبرو زاهد و عالم وخرد مند

بشیرۀ جان پروردی وغمخوری بخون جگر

نخفتی شبها و نجنبیدی به پهلوی دیگر

که آسیب نبیند آن لولوی نابی پر گهر

برخسار زیبا ، داغ پیری وسروگشت کمان

تا بقا مت سرو شد نوردیده وگشت پرثمر

ولی افسوس ادا گشت حق نمک ورنج شب وروز

مادران شد دیده ودل بخون ،زلختان جگر

یکی دین ومذهب وسنن گفته اذیت نمودند

دیگری دست وپایت بست که اینست خیروشر

نمک نشناسان ندانستند بها ی ما درا ن

تلف شد حقوق یکسانت بقوانین ساخت بشر

ولی فرزند آگاهت بشکند فرهنگ کهنه

دهد آنچه خدا یکسان داد ه بر ابوالبشر

مفکر سر تعظیم خم میکند بپای همه مادر

که بتوصیفش کم آید رنگ قلم ز آب بحر

 


[ 1391/02/21 ] [ 06:38 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

خبرگزاری فارس اعلام کرد

رأی مثبت مجلس به کلیات ‌بودجه 91‌/ آغاز بررسی جزئیات

خبرگزاری فارس: کلیات لایحه بودجه 1391 که بررسی آن از صبح امروز در صحن علنی مجلس آغاز شده بود، با 128 رأی موافق نمایندگان مجلس تصویب شد.

خبرگزاری فارس: رأی مثبت مجلس به کلیات ‌بودجه 91‌/ آغاز بررسی جزئیات

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، رسیدگی به کلیات لایحه بودجه 1391 کل ‌کشور پس از سخنرانی ‌20 نماینده موافق و مخالف و اظهارات محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق و ‌ابراهیم عزیزی معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور به عنوان نماینده دولت به پایان رسید و با رأی اکثریت نمایندگان مجلس تصویب شد.

بر اساس این گزارش، نمایندگان مجلس با 128 رأی موافق، 40 رأی مخالف و 21 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن علنی پارلمان، کلیات لایحه بودجه 1391 کل‌کشور را تصویب کردند.

سقف لایحه بودجه ۹۱ هنوز مشخص نیست.

نمایندگان مجلس هم‌اکنون وارد بررسی جزئیات بودجه 91 شدند.


[ 1391/02/20 ] [ 06:41 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

خبرگزاری فارس اعلام نمود

تجارت سنتی تسلیم تجارت الکترونیک می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس کنفرانس بین‌المللی تجارت الکترونیک گفت: در برخی کشورها تجارت سنتی برای مدتی توانسته در برابر دنیای تجارت الکترونیک مقاومت کند، اما در نهایت این نوع تجارت در برابر خدمات دنیای مجازی تسلیم می‌شود.

خبرگزاری فارس: تجارت سنتی تسلیم تجارت الکترونیک می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، جعفر مهراد بعد از ظهر امروز در کنفرانس بین‌المللی تجارت الکترونیک در شیراز اظهار داشت: با برداشته شدن مرزها در دنیای مجازی و سرعت عمل آن، بنگاه‌های اقتصادی توانسته‌اند به خوبی ارتباط برقرار کنند و از خدمات یکدیگر در جهان مطلع شوند.

وی گفت: حدود یک دهه است که نظام‌های سنتی کسب و کار مغلوب دنیای مجازی شده‌اند و به روشنی فعالیت‌های اقتصادی خود را تغییر داده‌اند.

مهراد اضافه کرد: دنیای مجازی دردسرهایی برای کاربران و دست‌اندرکاران بنگاه‌های اقتصادی به ارمغان آورده که اگر دولت‌ها و مسئولان تجارت الکترونیک توان مقابله با آن را نداشته باشند ممکن است تجارت الکترونیک کشورشان دچار آسیب شود.

رئیس کنفرانس بین‌المللی تجارت الکترونیک تصریح کرد: بسیاری از دست‌اندرکاران داخلی و خارجی درباره خدمات تجارت الکترونیک و بیمه بانکداری آنلاین هم‌عقیده هستند و این خدمات را در قرن حاضر تضمین کننده بقای صنعت بیمه و تجارت و بانکداری می‌دانند، هر چند گاهی همین دنیای مجازی باعث سرخوردگی مشتریان از نکات منفی آن می‌شود اما باید این فناوری کنترل و مدیریت شود.

وی تصریح کرد: در ایران این کنفرانس نخستین نشستی است که بعد از فرمایش‌های رهبری معظم مبنی بر تامین شورای عالی فضای مجازی برگزار می‌شود که به این دلیل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به فراگیر شدن تجارت الکترونیک در جوامع امروزی خاطرنشان کرد: تجارت الکترونیک و خدمات آنلاین بیمه و بانکداری ابتدا توانست خدمات لازم را در فضای سازمانی خود انجام دهد، اما اکنون این خدمات از آن‌ها گرفته شده به طوری که امروزه همگی ما می‌توانیم تجارت الکترونیک و خدمات بانکداری را به صورت آنلاین از پشت میزمان انجام دهیم.


[ 1391/02/20 ] [ 06:32 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

 


[ 1391/02/19 ] [ 06:28 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]


[ 1391/02/19 ] [ 06:27 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

تقدیر رئیس جمهور از استاندار فارس

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور امروز در همایشی از استاندار فارس به عنوان مدیر نمونه فرهنگی تقدیر می‌کند.

خبرگزاری فارس: تقدیر رئیس جمهور از استاندار فارس

به گزارش خبرگزاری فارس از استان فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، احمدی‌نژاد امروز در همایش ملی حفظ و نگهداری از اسناد و میراث مستند، به دلیل حمایت‌های حسین صادق‌عابدین استاندار فارس از فعالیت‌های فرهنگی، از وی تقدیر می‌کند.

در این همایش که با هدف بررسی راهکارهای حفظ میراث گذشته کشور توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود، از سه نفر از فعالان عرصه فرهنگ و صیانت از میراث فرهنگی در سراسر کشور تقدیر می‌شود.

استانداری فارس به دلیل حمایت فراوان از راه‌اندازی کتابخانه ملی این استان که منتهی به ساخت بزرگ‌ترین مرکز اسناد کشور بعد از تهران در شیراز شد و همچنین برگزاری ویژه برنامه‌های ملی با حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران، مانند یادروز حافظ و سعدی و نیز برگزاری پیش همایش سلمان فارسی، دارای جایگاه برجسته‌ای در فعالیت‌های فرهنگی کشور است.


[ 1391/02/19 ] [ 06:17 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

هنرمند آباده ای به عنوان هنرمند نمونه استان معرفی شد
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آباده ؛ همزمان باهفته گرامی داشت مقام والای معلم ، زهرا ایزدی عضو انجمن هنرها ی تجسمی وخوشنویسان آباده به عنوان معلم وهنر آموز برتراستان انتخاب شد .
برپایه این گزارش ؛ وی دارای مدرک تحصیلی لیسانس هنرهای تجسمی و هنر آموز دبیرستانهای آباده وهمچنین دارای مدرک ممتاز از انجمن خوشنویسان است.

برگزاری آیین بزرگداشت شهادت آیه اله مطهری و مقام معلم در قیروكارزین
طی مراسمی در سالن آموزش و پرورش از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قیروكارزین از مقام علمی شهید مطهری بعنوان بزرگترین ایدئولوژیست نظام دینی و مقام معلم تجلیل بعمل آمد
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آباده ؛ در این مراسم كه با حضور فرهنگیان ؛ هنرمندان و هنر دوستان برگزار شد نوروزی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ضمن تجلیل از شخصیت علمی ؛ عرفانی و فلسفی آن شهید والا مقام گفت : آنچه مطهری را به این جایگاه رساند : مطالعه مداوم و پژوهش خستگی ناپذیر و به زبان امروز جهاد علمی ؛ پالایش درون و تزكیه نفس و حفظ زی طلبگی و دانشجویی وی می باشد .
در این مراسم جشنی از سوی هنرمندان برپا شد و برنامه متنوعی به اجرا در امد که از آن جمله می توان به : قرائت شعر توسط جابر ترمك و سجاد حیدری قیری و تجلیل از آنها بخاطر كسب رتبه دوم شعر كنگره ملی شعر خلیج فارس ؛ اشاره نمود .
اجرای تك نوازی موسیقی با هنرمندی هنرمندان نوجوان آرش همتی و فاطمه پیكارستان و نیز اجرای برنامه طنز گروه نمایش ققنوس به سرپرستی مجتبی حسینی قیری از دیگر برنامه های این مراسم بود .

از برپایی نمایشگاه نقاشی تا اجرای کنسرت خیریه موسیقی درشهرستان داراب

نمایشگاه نقاشی ازآثار هنرمندان نگین احمدلو و امین احمدلو بمناسبت تا 20اردیبهشت ماه درمحل سالن آمفی تئاتر داراب برپا گردیده است.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاداسلامی داراب ؛ این نمایشگاه که شامل تعداد 40تابلو نقاشی می باشدصبح ها ازساعت 9 الی 12 وعصرها ازساعت 16الی 20 پذیرای علاقمندان است.
کنسرت خیریه موسیقی توسط گروه موسیقی مهربانی با هدف کمک به معلولین مرکز پیام امید شهرستان داراب نیز درمحل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ وارشاداسلامی آن شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاداسلامی داراب ، دراین برنامه که با استقبال مردم هنر پرور داراب مواجه شد حمیدرضا رویین تن(سرپرست گروه) ،سعیدفرد،سیدکاظم رضوی ،بهتاش کمانه با استفاده ازاشعاری از مولوی،حافظ وسعدی به موسیقی سنتی را اجرا کردند.

نمایشگاه کتاب لارستان افتتاح شد
آئین گشایش اولین نمایشگاه کتاب لارستان در سال 91، با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و ادب لار و مسئولین محلی در حسینیه سید الشهدا این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان همزمان با برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه ( س ) و هفته زن و در راستای ارج نهادن به فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقا و اعتلای آگاهی عموم
با حضور مسئولین ادارات و ارگانها و جمعی ازاهالی فرهنگ و ادب کار خود را آغاز کرد .
این نمایشگاه با بیش از 4000 عنوان كتاب در بخش های مذهبی ، تاریخی، علمی ، ادبی، آموزشی،روان شناسی، ورزشی و اطلاعات عمومی و ... از تاریخ 18 الی 29 اردیبهشت ماه ازساعت 9 الی 13 صبح و 17 الی 22 درمحل حسینیه سید الشهدا پذیرای علاقه مندان به فرهنگ کتاب و کتابخوانی است .
لازم بذكر است علاقمندان می توانند كتب مورد علاقه خود را با 25% الی 30% تخفیف از این نمایشگاه تهیه نمایند

 

اجرای نمایش سام بازیو جونتو در مرودشت
نمایش کودک ((سام بازیو جونتو )) کاری از گروه نمایش تقاطع تحت نظارت انجمن هنرهای نمایشی این شهرستان به مدت 10 روز در تالار مهر مرودشت اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرودشت این نمایش به کارگردانی محمد رضا فلاحی و نویسندگی خالق استواری و با بازی محمود بشیری ، خالق استواری ، حسین عظیمی ، محسن شیرازی و ندا بوستانی برای مدارس و خانواده ها به روی صحنه رفت .

 بر اساس این گزارش  این تئاتر  در چهارمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان فارس بعنوان کاربرگزیده معرفی شد و توانست در بخش کارگردانی نویسندگی و بازیگری جوایز ویژه این جشنواره را به خود اختصاص دهد.

لازم به ذکر است این نمایش از تاریخ 10الی 20 اردیبهشت ماه هر شب اجرا شد.

منبع:www.ershadfars.ir


[ 1391/02/19 ] [ 06:14 ب.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]


[ 1391/02/18 ] [ 10:24 ق.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

 

برگزاری کنسرت خواننده محبوب کشور ، احسان خواجه امیری در آباده

17 و 18 اردیبهشت 91 سالن هلال احمر

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن : 09379918441 ( مهرداد زینلی ) تماس حاصل فرمایید .

محل فروش بلیط : آباده / خیابان امام ( ره ) / نبش خیابان مصلی / فروشگاه کاشی و سرامیک فرشاد

 

 

 

کنسرت احسان خواجه امیری درکرمان

زمان:بیست وپنج وبیستو ششم اردیبهشتماه

اطلاعات بیشتر ورزرو بلیت:09351600747

 

منبع:http://ehsan-khajeamiri.blogfa.com


[ 1391/02/18 ] [ 10:18 ق.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

این تابلو با ۱۲۰ میلیون دلار رکورد جهانی را شکست + عکس

تجسمی - تابلو «جیغ» در حراجی سوتبی در کمتر از 12 دقیقه توسط خریداری ناشناس خریده شد.

به گزارش خبرآنلاین، این تابلو اثر ادوارد مونک نقاش اکسپرسیونیست نروژی که سال 1895 با پاستل کشیده شده، چهارشنبه دوم مه در حراجی سوتبی در نیویورک به قیمت 119.9 میلیون دلار (74 میلیون پوند) به فروش رفت و به گرانترین اثر هنری فروخته شده دنیا در حراجی‌های هنری بدل شد.
 
«جیغ» یکی از چهار نقاشی مجموعه جیغ مونک و تنها تابلویی است که هنوز در دست مجموعه‌داری خصوصی است. سود حاصل از فروش این تابلو صرف ساختن موزه‌ای جدید، یک هتل و مرکز هنری در نروژ می‌شود.
 
 
 
هفت خریدار برای «جیغ» با هم رقابت کردند، این تابلو با قیمت پایه 40 میلیون دلاری چکش خورد و پس از فروخته شدن تابلو جمعیت حاضر خریدار ناشناس را تشویق کردند.
 
رکورد قبلی گرانترین اثر هنری فروخته شده در یک حراجی در دست تابلو «برگ‌های سبز» اثر پیکاسو بود که سال 2010 به قیمت 106.5 میلیون دلار به فروش رفته بود.
 
طبق گفته نشریه فوربس اگر نرخ تورم لحاظ شود، تابلو «جیغ» هشتمین اثر گران دنیای هنر است.
 
«جیغ»های دیگر
سه تابلو دیگر «جیغ» در موزه‌های نروژ به دیوار نصب هستند، اما به گفته حراجی سوتبی تابلو به فروش رفته از همه آن‌ها رنگ بهتری دارد. همچنین این تابلو تنها نقاشی «جیغ» است که روی قاب آن متنی شاعرانه به قلم مونک دیده می‌شود. در این متن نقاش از منبع الهام خود برای کشیدن اثر حرف زده است.
 
متن این نوشته چنین است: «در راه با دو دوست بودم / خورشید به خواب می‌رفت / به ناگه آسمان سرخ‌فام شد / درنگ کردم، درمانده بودم و به نرده تکیه دادم / خون بود و زبانه آتش بر فراز آسمان و شهر آبی و سیاه / دوستانم رفتند و من ماندم لرزان از اضطراب / حس کردم تمام طبیعت اطرافم جیغ کشید.»
 
تابلو را تاجری به نام پتر اولسن برای فروش گذاشته بود. پدر این تاجر با مونک دوست صمیمی بوده است. اولسن اوایل امسال اعلام کرد تصمیم گرفته «جیغ» را بفروشد تا به دیگر مردم دنیا این شانس را بدهد صاحب تابلو باشند و از ان لذت ببرند.
این تاجر پس از فروش اثر گفت: «امیدوارم با خبرسازی‌هایی که می‌شود مردم بیشتری با مونک آشنا و متوجه پیغامی که اثرش القا می‌کند بشوند. به نظر من «جیغ» نشانه آن لحظه هراسناک است که بشر متوجه می‌شود چه تاثیری بر دنیا و چه تغییرات برگشت‌ناپذیری بر آن گذاشته است.»
توبیاس مایر، یکی از مسئولان حراجی سوتبی گفت: «تابلو واقعا ارزش چنین بهایی را دارد. این اثر یکی از شمایل‌های هنر در دنیاست و هرکس آن را خریده باید خوشحال باشد. برای من فروختن این تابلو به قیمتی بالاتر از 100 میلیون دلار لحظه‌ای فراموش‌نشدنی است.»
تابلو «جیغ» یکی از مشهورترین آثار هنری در میان فرهنگ توده است. به گفته متخصصان این اثر در کنار تابلو «مونالیزا» داوینچی معروف‌ترین اثر هنری در سراسر دنیا است. تاثیر این تابلو را در آثار هنرمندان بسیاری می‌شود دید، از اندی وارهول گرفته تا فیلم‌های هالیوودی و حتی سریال کارتونی «سیمپسون‌ها».
 

«جیغ»
 
دو نسخه از تابلو «جیغ» در سال‌های 1994 و 2004 ربوده شدند اما هر دو توسط پلیش کشف و ضبط شدند.
 
ادوارد مونک کیست؟
ادوارد مونک (1944 – 1863) که ادوارد مانش هم تلفظ می‌شود  در روستایی در نروژ به دنیا آمد. پدرش افسر ارتش بود. یک خواهر بزرگتر و سه خواهر و برادر کوچکتر داشت. در پنج سالگی مادرش بر اثر ابتلا به سل درگذشت و در 14 سالگی خواهر بزرگتر محبوبش را به خاطر همین بیماری از دست داد.
 
بعد از مرگ مادر، بزرگ کردن بچه‌ها بر عهده پدر افتاد. او مدام به بچه‌ها می‌گفت اگر گناه کنند به جهنم می‌روند و هیچ بخششی هم در کار نخواهد بود. این حرف ترس و وحشت زیادی را در دل بچه‌های خانواده انداخته بود.
 
پدر ادوارد او را با ادبیات و تاریخ آشنا کرد. او عادت داشت برای سرگرم کردن فرزندانش داستان‌های اشباح ادگار آلن پو را برای آن‌ها بخواند.
 
یکی از خواهرها در همان سنین پایین به بیماری روانی مبتلا شد. ادوارد مونک خود نیز مریض بود. از این پنج خواهر و برادر تنها یکی از برادرها ازدواج کرد که او هم مدت کوتاهی بعد از ازدواج درگذشت .
 
مونک در خاطراتش نوشته است: «بیماری و جنون و مرگ فرشتگانی‌اند که گهواره من را احاطه کرده بودند و هنوز هم با من هستند.»
 
در 16 سالگی برای تحصیل مهندسی به کالج فنی رفت، اما یک سال بعد آنجا را ترک کرده و تصمیم گرفت نقاش شود. در 18 سالگی وارد مدرسه سلطنتی هنر و طراحی شد. این درحالی بود که پدر ادوارد نقاشی را «کاری غیرمقدس» می‌دانست.
 
مونک در سال‌های اولیه نقاشی مکاتب گوناگونی چون ناتورالیسم و امپرسیونیسم را امتحان کرد و برخی از آثار اولیه او یادآور تابلوهای مانه هستند. این آثار مورد انتقاد قرار گرفتند و مدتی بعد نیز مونک متوجه شد امپرسیونیسم اجازه نمی‌دهد او مقصود خود را تمام و کمال بیان (اکسپرس) کند، او به بررسی رفتار و احساس‌های خود پرداخت و تصمیم گرفت «زندگی خود» را تصویر کند.
 
تابلوی «کودک بیمار» (1886) اولین تابلو غیرامپرسیونیستی او بود. او به پاریس سفر کرد و در جریان نمایشگاهی با آثار متفاوت پل گوگن و ونسان ونگوگ آشنا شد که تاثیری عمیق بر او گذاشتند. درواقع مونک مرز میان هنر امپرسیونیستی و هنر اکسپرسیونیستی آلمان اوایل قرن بیستم بود. عبارت اکسپرسیونیسم در سال 1910 برای اولین بار به کار برده شد و صاحب‌نظران آثار مونک را از اولین نمونه‌های این مکتب می‌دانند.
 
تابلو «جیغ» (1893) معروف‌ترین اثر مونک و یکی از معروف‌ترین آثار هنری دنیاست. این اثر بیانگر اضطراب انسان مدرن است.
 
نقاشی‌های مونک، هرچند آشکارا به نمایش واقعیت می‌پردازند، از رنگ‌های اغراق‌آمیز برای تجلی دادن جهانی درونی‌تر استفاده می‌کنند. مونک سبک چرخشی و رنگ‌های تند را از ون‌گوک وام گرفت تا به آثارش قدرت و شور ببخشد.
 
حرکت‌های گردابی قلم‌موی او، پژواک‌های بصری در اطراف شخصیت‌های تابلوهایش ایجاد می‌کند. این شیوه به او کمک می‌کند تا آثاری مانند «جیغ» را آکنده از احساس وحشت کند و انرژی ویرانگری را به نمایش بگذارد که نمی‌توان مهارش کرد.
 
مجموعه نقاشی معروف مونک «کتیبه زندگی» نام دارد که در آن موضوعاتی چون عشق، ترس، مرگ، مالیخولیا و اضطراب را نقاشی کرده است.
 
منبع:خبرآنلاین


[ 1391/02/16 ] [ 10:30 ق.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

ناشران خارجی برای نمایشگاه کتاب چقدر اجاره می‌دهند؟

ادبیات - بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب هزینه‌های پرداختی ناشران این بخش را برای دریافت غرفه در بیست و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران اعلام کرد

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی بیست ‌و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران،  براساس مقررات مندرج در دفترچه قوانین و اطلاعات، هزینه غرفه‌ها در قسمت‌های مختلف امور بین‌الملل متفاوت است.

براین اساس سالن نمایش ارزی، متری 220 یورو به اضافه انبار که هزینه آن به ازای هر متر 190 یورو است به ناشران تعلق می‌گیرد. سالن سایر کشورها و نهادهای بین‌الملل متری 110 یورو، سالن نشر الکترونیک به ازای هر متر 50 یورو، سالن بازار جهانی کتاب به ازای هر متر 30 یورو و سالن فروش مستقیم کتاب‌های خارجی متری 80 یورو برای ناشران و شرکت کنندگان محاسبه می‌شود.یادآور می‌شود به جمع هزینه‌های فوق 5 درصد مالیات نیز افزوده می‌شود. البته با تمهیداتی که معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد در نظر گرفته تخفیف‌هایی برای این ناشران در نظر گرفته می‌شود. 


[ 1391/02/16 ] [ 10:29 ق.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

برگرفته از خبر آنلاین

موسیقی - پانزده اردیبشهت ماه سالروز تولد غلامحسین بنان، استاد آواز ایران است.

به گزارش خبرآنلاین، استاد غلامحسین بنان 15 اردیبهشت 1290، در خانواده‌ای هنرمند به دنیا آمد و به دلیل گرایش پدر و مادرش به خوانندگی و نوازندگی در شش سالگی به خوانندگی و نوازندگی ارگ و پیانو پرداخت و در این راه از راهنمایی‌های مادرش که پیانو را بسیار خوب می‌نواخت بهره‌ها گرفت. همچنین اولین استاد او در آواز،  پدرش بود. 

نمایی از ارکستر رادیو به رهبری روح اله خاقی و خوانندگی غلام حسین بنان

 
بنان فعالیت هنری خود را به صورت رسمی از سال 1321  آغاز کرد. صدای او در همان سال، همراه با همکاری عده‌ای از هنرمندان دیگر از رادیو تهران به گوش مردم ایران رسید و دیری نگذشت که نام بنان زبانزد همه شد. روح‌الله خالقی او را در ارکستر انجمن موسیقی شرکت داد و با ارکستر شماره یک نیز همکاری را شروع کرد و از بدو شروع برنامه «گلهای رنگارنگ» بنا به دعوت استاد داود پیرنیا همکاری داشت.
 
محمدرضا شجریان در کنار غلامحسین بنان
 
بنان در طول فعالیت هنری خود، حدود 350 اهنگ را اجرا کرد و آنچه که امتیاز مسلم صدای او را پدید می‌آورد، زیر و بم‌ها و تحریرات صدای او است که مخصوص به خودش می‌باشد. بنان نه تنها در آواز قدیمی و کلاسیک ایران استاد بود، بلکه در نغمات جدید و مدرن ایران نیز تسلط کامل داشت. تصنیف زیبا و روح پرور «الهه ناز» او بهترین معرف این ادعا می‌باشد.
 
مرحوم پرویز مشکاتیان و محمدرضا شجریان در کنار غلام حسین بنان

بنان را می‌توان به حق بزرگترین اجرا کننده آهنگ‌های سبک وزیری-خالقی دانست. او همچنین در کنار ادیب خوانساری از بهترین اجرا کنندگان آثار صبا و محجوبی محسوب می‌شود.
 
 
غلامحسین بنان  اسفندماه 1364، در بیمارستان ایرانمهر تهران درگذشت و بر خلاف وصیتش که مایل بود در گورستان ظهیرالدوله به خاک سپرده شود، در امام زاده طاهر کرج به خاک سپرده شد. او مدت‌ها از بیماری دستگاه گوارش و افسردگی رنج می‌برد.


[ 1391/02/16 ] [ 10:28 ق.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]

مهم‌ترین جایزه سینمای ایتالیا به «جدایی نادر از سیمین» رسید / فرهادی بالاتر از اسکورسیزی و کلونی

سینما - «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی در پنجاه و ششمین دوره جوایز دیوید دی دوناتلو برنده جایزه شد.

به گزارش خبرآنلاین، مراسم این دوره جوایز دیوید دی دوناتلو که از آن به عنوان معادل ایتالیایی اسکار یاد می‌شود، روز جمعه در رم برگزار شد و فیلم برنده اسکار اصغر فرهادی جایزه بهترین فیلم خارج اتحادیه اروپا را دریافت کرد.
«راندن» به کارگردانی نیکلاس ویندینگ رفن، «هوگو» مارتین اسکورسیزی، «عید مارس» جرج کلونی و «درخت زندگی» ترنس مالیک دیگر نامزدهای جایزه این بخش بودند.
در همین حال، «سزار باید بمیرد» به کارگردانی پائولو و ویتوریو تاویانی برادران فیلمساز ایتالیایی با دریافت پنج جایزه پیروز اصلی جوایز دیوید دی دوناتلو 2012 شد.
این فیلم که فوریه پیش جایزه خرس طلای جشنواره برلین را گرفت، جوایز دیوید دی دوناتلو بهترین فیلم، کارگردان، تهیه‌کننده، تدوین و صدا را برد.
«سزار باید بمیرد» درباره زندانیانی یک زندان در ایتالیاست که تراژدی «جولیوس سزار» اثر ویلیام شکسپیر را به صحنه می‌برند. برادران تاویانی برای پنجمین بار جایزه دیوید دی دوناتلو را دریافت کردند.
«سزار باید بمیرد» برای دریافت جایزه بهترین فیلم بر دیگر پیشتازان نامزدهای جوایز دیوید دی دوناتلو از جمله «داستان یک قتل عام» ساخته مارکو تولیو جوردانا، «ما یک پاپ داریم» نانی مورتی و «این جا باید باشد» پائولو سورنتینو پیروز شد.
فیلم انگلیسی‌زبان «این جا باید باشد» با بازی شان پن جوایز بهترین فیلمنامه، فیلمبرداری، موسیقی، ترانه، چهره‌پردازی و مو را برد.
میشل پیکولی برای «ما یک پاپ داریم» جایزه بهترین بازیگر مرد را گرفت. این فیلم جوایز بهترین طراحی صحنه و طراحی لباس را هم دریافت کرد.
«داستان یک قتل عام» در بخش‌های بهترین بازیگر زن مکمل (میشلا سسون)، بازیگر مرد مکمل (پی‌یر فرانچسکو فاوینو) و جلوه‌های ویژه پیروز شد و جایزه بهترین بازیگر زن به ژائو تائو برای «Io Sono Lì» رسید.
فرانچسکو برونی برای «Scialla!» جایزه بهترین فیلمساز اول را گرفت. جایزه بهترین فیلم اتحادیه اروپا نیز به «تسخیرناپذیر» ساخته اریک تولدانو و اولیویه ناکاشه اعطاء شد.
لیلیانا کاوانی کارگردان فیلم‌هایی چون «نگهبان شب» و «فرانچسکو» جایزه دیوید دی دوناتلو یک عمر دستاورد را دریافت کرد.
منبع: خبر آنلاین


[ 1391/02/16 ] [ 10:26 ق.ظ ] [ شهاب صفایی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

درباره وبلاگ

آدرس وبلاگ های همكار:
http://analia2012.blogfa.com
http://www.roomfa.ir/login.php


نویسندگان
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نظر سنجی
كدامیك را بیشتر می پسندید


موضوعات وب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

سیب تم

سیب تم


دریافت كد ساعت

سیب تم

سیب تم

قالب وبلاگ

سیب تم

سیب تم


Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر


سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
Susa Web Tools
Susa Web Tools
Susa Web Tools
Susa Web Tools
سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
SusaWebTools